SodaStream – tipy na užívání perlivých nápojů

Máte v plánu pořídit si Sodastream a chcete si tvořit vlastní sycené nápoje? V mládí jste hojně používali sifon a chcete něco podobného, ale o to snazšího na používání a údržbu? V tomto článku vás provedeme základními informacemi, jako výběr toho správného příslušenství a přidáme také tipy na údržbu, abyste byli se svou investicí spokojeni.

Lahve

Čím jiným začít, než lahvemi, ve kterých si lahodné sodovky budete vyrábět a uchovávat. Při nákupu SodaStream je obvykle jedna lahev součástí balení, doporučujeme ale přikoupit další. Jednak jako náhradní, ale také je vhodné koupit další lahev pro další členy rodiny. Každý může mít jinou preferenci chutí a nemusíte potom přelévat sodovku jinam, abyste mohli naplnit lahev další příchutí.

K dostání jsou jak lahve plastové, tak skleněné. U skleněných je výhoda delší trvanlivosti, ale ne všechny přístroje jsou se skleněnými lahvemi kompatibilní. Nejdříve si ověřte, zda na váš SodaStream můžete lahev našroubovat. Plastové lahve jsou levnější, dávejte si však pozor při čištění. Plastové lahve nikdy nedávejte do myčky, kupujte speciální čistící tablety, které v lahvi rozpustíte v horké vodě.

SodaStream lahev uzaviratelná

Bombičky

Bombičky neboli lahve s plynem nekupujte nové vždy, když vám plyn ve vaší bombičce dojde. To by se hodně prodražilo. Místo toho prázdnou láhev vyměníte za plnou. Cena se pohybuje okolo 200 a obchod, kde vám bombičku vymění, si najděte v blízkosti bydliště. Namátkou jde často o obchody s elektrem, ale tuto službu nabízí i drogerie jako TETA.

Pokud chcete za doplnění ušetřit, můžete zkusit využít služeb, kde se plní hasící přístroje nebo například akvaristika, kde mají náplň CO2 dostupnou. Třeba budete mít štěstí a bombičku si doplníte mnohem levněji.

Z vlastní zkušenosti doporučujeme koupit jednu bombičku navíc. Je to pársetkorunová investice navíc, ale určitě doceníte, že nemusíte hned po spotřebě té první běžet doplnit plyn. Prostě jen vyměníte za bombičku druhou a první si vyměníte, až budete mít cestu okolo.

Nejběžnější typ SodaStream bombičky

Příchutě

Nejprve je potřeba upozornit na to, že příchutě se lijí až do připravené lahve s perlivou vodou. Nikdy předtím. Sladký sirup vypění, takže je nutné ho lít až do hotové perlivé vody a následně víčkem uzavřít a protřepat.

SodaStream nabízí spoustu příchutí, které vám imitují známé sodovky jako Pepsi, Sprite a 7UP. Spousta lidí kupuje SodaStream právě kvůli těmto sirupům, aby si známé perlivé nápoje vytvořili z pohodlí domova a levněji, než v obchodech. Tyto sirupy však nejsou nejlevnější a pro příklad sirup Pepsi stačí na objem 9 litrů SodaStreamu, přičemž jeho cena vychází na 120 korun. Litr Pepsi za 13 korun je možná levnější než Pepsi v PET lahvi, při různých slevách to však vychází zhruba nastejno.

Neznamená to, že nedoporučujeme tyto sirupy kupovat, sami jsme tak po pořízení SodaStreamu udělali, pokud však chcete ušetřit, raději vyčkejte na slevové akce, do kterých se tyto sirupy také dostávají.

Krom značkových sirupů od SodaStreamu můžete samozřejmě kupovat jakýkoliv sirup. Přecijen si nakonec pouze ochucujete perlivou vodu, kterou jste si připravili. Pokud žádný sirup nemáte, zkuste jen do hotové vody nakapat trochu citronu a přidejte pár lístků máty. Uvidíte, že takový nápoj také stojí za to. A je navíc zdravější.

Různé příchutě SodaStream sirupů

Co vy? Používáte SodaStream? Podělte se se svými tipy a doporučeními v komentářích níže. Zajímá nás vše, co se SodaStreamu týká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *