Psí hračky: vyrobte je snadno a rychle!

Své chlupáče milujeme a rádi bychom jim dopřáli vždy to nejlepší, ať už jde o stravu nebo o zábavu. Hračky pro psy ale nemusíte shánět jen ve specializovaných obchodech – naopak, můžete jim doma vyrobit zábavu přímo na míru! Navíc k domácí výrobě můžete využít ty věci, které byste jinak vyhodili.

Jak tedy své hafany potěšit? Podívejte se na naše tipy!

Ponožky jako zábavné hračky pro psy

Nene, svým pejskům samozřejmě své oblíbené ponožky házet nebudete. Určitě ale máte nějaké staré kousky. A právě ty teď potřebujete!

Kromě ponožek (ideálně dlouhých, s kotníkovými to nepůjde) budete potřebovat tenisový míček. Dejte míček do ponožky a uvažte za ním uzel. Druhý uzel udělejte na konci ponožky – lépe se vám tak bude hračka držet. A přetahování může začít!

Pokud chcete variantu, při které se pes zabaví sám, připravte si prázdnou půllitrovou petláhev a nějakou sypkou surovinu – může jít o rýži, pohanku či fazole, pokud nechcete plýtvat jídlem, můžete využít štěrk či opravdu drobné kamínky. Láhev tímto sypkým materiálem naplňte asi do třetiny a pečlivě zavřete. Vložte jí celou do ponožky a tu pak zauzlujte, aby láhev nevypadla. A hotovo!

Hračka pro psy z ponožky a petlahve
zdroj: rover.com

Staré triko k výrobě psích hraček

Tričko je k výrobě hračky pro psy ideální. Pes se o takovou hračku nemůže poranit a užije si s ní spoustu legrace. A ruku na srdce – každý z nás má pár odložených triček, o kterých si pořád říkáme, že je nějak zužitkujeme. Tak šup, jdeme vyrábět!

Nejjednodušší variantou je nastříhat z trika několik pásků (minimálně 4) a začít je splétat podle obrazového návodu níže. Kombinace barev nebo rafinovanost hračky záleží jen na vás. Pokud se nechcete učit pletenec ze 4 pásků, můžete uplést klasický cop.

Postup výroby psí hračky z trička
zdroj: animals.buketoskan.com

Pletenec můžete nechat jen tak a na konci jej zauzlovat nebo na něj můžete upevnit míček (ideálně tenisový), a to tak, že v něm pomocí nůžek nebo řezačky na koberce uděláte naskrz díry, kterými provlečete pruhy z trička. Dalším vhodným míčkem je plastový, který je již dírovaný.

Nemusíte vytvořit jen jednoduchý pletenec, naopak, můžete na něm vytvořit třeba oko, díky kterému se vám bude hračka lépe držet. Abychom nezdržovali krkolomnými popisy, přikládáme galerii, která to jistě vysvětlí lépe než tisíc slov.

Další zajímavou hračkou z trička je chobotnice.

Na její výrobu budete potřebovat:

tričko

  • nůžky
  • tenisový míček

Postup:

  1. Rozložte si tričko podle nákresu a rozstřihněte jej na pruhy.
  2. Pruhy položte přes sebe. Doprostřed dejte míček.
  3. Přetáhněte pruhy trička přes míček a pevně uvažte. Vytvoří se vám tím hlavička chobotnice.
  4. Nyní se budete soustředit na vytvořená chapadla. Každé z nich nastříhejte na tři pruhy.
  5. Ze tří vytvořených pruhů spleťte copy.
  6. Na konci zavažte na pevný uzel, aby se hračka nerozvázala.

Přesný postup si můžete prohlédnout také na obrázku:

Postup výroby hračky pro psa - chobotnice z trička a tenisového míčku
zdroj: aileen.photoshopcore.com

Psí hračka z prachovky

Máte doma starou násadu na mop nebo prachovku? A kus provazu nebo staré vodítko? Výborně, můžete vyrobit tuto jednoduchou, ale oblíbenou hračku. Pokud nemáte provaz, můžete opět splést něco ze starého trička dle návodů výše. Co se týče násady na mop nebo prachovky, ideální je ta, která je na obrázku, případně nějaká chlupatá varianta. Ať má pejsek co trhat!

Hračky pro psy z prachovky a provazu
zdroj: de.dawanda.com

Balónek z provazu

Někdy se můžeme snažit, jak chceme, a přesto si naši hafani nehrají s ničím jiným, než míčkem. Pokud nechcete pořád dokola kupovat tenisové míčky, můžete zkusit obměnu. Postačí vám pouze kus hrubého provazu nebo lana.

Podívejte se na obrázkový návod, jak takový míček pro psy umotat. Skvělou výhodou je, že nepotřebujete žádné lepidlo ani jiný způsob zafixování. Pokud chcete, aby balónek pro psy byl veselejší, můžete dovnitř umístit třeba rolničku nebo něco chrastícího.

Balonek z provazu bez lepení pro psy
zdroj: between.masrapa.com

Interaktivní hračky pro psy

Nemůžeme opomenout také hračky, které jsou důležité pro rozvoj psů, a to takzvané interaktivní neboli motivační hračky. Jistě se shodneme na tom, že jejich cena je mnohdy vysoká, což nás nutí přemýšlet, jestli ji pro svého čtyřnohého kamaráda opravdu potřebujeme.

I tady ale můžeme pomoci s řešením. Jak už jsme předvedli výše, hračky pro psy opravdu nemusí být drahé! Dokonce ani ty interaktivní ne!

Hledání pamlsků

Sežeňte si sadu tenisáků, plech na muffiny a oblíbený pamlsek. Váš úkol (respektive úkol vaše psa) je jednoduchý. Do vybraných jamek vložte pamlsek a na něj umístěte míček. Pokud chcete hru protáhnout, míčky nařízněte a pamlsek dejte do něj.

A teď přichází úkol pro chlupáče – kde je pro něj schovaná odměna? Hledání může začít!

Tenisové míčky na plechu na muffiny jako hračka pro psy
zdroj: diyjoy.com

Další variantou může být také varianta s tenisovými míčky, tentokrát je ale můžete navléknout na jeden dlouhý provaz (i ten můžete vyrobit dle návodu výše z trička) a opět do některých z nich pamlsky schovat. Počet míčků a délka provazu záleží na vás, čím více jich ale bude, tím déle se váš mazlíček bude bavit.

Samozřejmě nesmíme zapomínat, že pro psa je důležitá také pozornost jeho páníčka, tu žádná hračka nenahradí.

A pokud máte i jiné čtyřnohé miláčky, tedy kočky, tak je můžete také potěšit kočičí hračkou domácí výroby.

Co říkáte na tuto sadu tipů? Které jste se rozhodli zkusit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *