Originální nápady, jak zabalit peníze jako dárek

Jste v situaci, kdy chcete místo dárku darovat peníze? Předání obálky s penězi může být nuda. Pokud chcete zabalit peníze jako svatební dar, dárek k narozeninám, nebo jako dárek k Vánocům, můžete se inspirovat v našem článku. Je to jednodušší, než si myslíte!

peníze zabalené jako dort
zdroj: pixabay.com

Jak darovat peníze jako svatební dar

Novomanželé bývají zahlceni obálkami s přáníčky, penězi, nevěsta má plné ruce darovaných květin. Chcete trochu rozbít tuto tradici? Nemusíte vymýšlet nic extravagantního, naopak to jde velmi decentně.

Peníze se stužkou

Tato varianta se hodí, pokud máte pro novomanžele jakýkoli jiný dárek – obálku s přáníčkem, květinu, něco malého do začátku. Cokoliv z těch věcí se totiž dá převázat stužkou – a na ní se dají přivázat ruličky peněz. Nejlepší je rozměnit peníze na co nejmenší bankovky, ať to působí honosnějším dojmem.

Bankovku stačí zarolovat do úzké ruličky a pevně svázat stužkou, která bude připevněna u dárku. Samozřejmě můžete stužku projet nůžkami, aby vytvořila kudrlinky.

Balónky s penězi

K tomuto způsobu balení je nejlepší použít průhledné balónky a hélium, ale lze udělat i varianta bez toho. Použít můžete i balónky bílé. S héliem budou balónky mířit hezky nahoru, při foukání klasickým vzduchem půjdou k zemi, proto bude třeba přivázat je spíše na krátkém provázku.

Peníze v balonku
zdroj: www.u-createcrafts.com

Jak na to?

Před nafouknutím vložte do každého balónku bankovku. Pokud máte průhledné balónky, můžete dovnitř přidat nějaké třpytky či konfety. Mezi balónky s penězi můžete přidat i prázdné balónky.

Poté balónky opatrně nafoukněte. Jestliže budete nafukovat héliem, svažte balónek delší stužkou, aby balónky poletovali nad hlavami. Doporučujeme balónky svázat a přivázat pro jistotu k něčemu těžšímu, aby vám neuletěly.

V případě, že budete nafukovat balónky klasicky, můžete je svázat krátkém provázkem k sobě, aby to vypadalo jako hroznový trs. Připevnit je můžete například k lahvi s vínem či jiným oblíbeným alkoholem novomanželů. Nebo je můžete dát do dárkové tašky. Vhodné je přibalit špendlík.

Peníze jako dárek k narozeninám

Slaví někdo narozeniny a vy pro něj máte finanční obnos? I tady můžete být originální!

Peníze jako dárek – součást přáníčka

Bude to vypadat jako přáníčko… ale bude mnohem hodnotnější!

Peníze jako dárek v přáníčku
zdroj: pinterest.com

Co potřebujete na výrobu:

  • peníze rozměněné na mince a bankovky
  • tvrdý papír, klidně barevný
  • stužku
  • fixy
  • oboustrannou lepící pásku nebo lepidlo – musíte pracovat opatrně

Jak postupovat:

  1. Nejdříve promyslete, jak bude přáníčko vypadat. Nabízejí se dvě možnosti – buď peníze stočíte do ruliček a budou vypadat jako svíčky, nebo je poskládáte do kostičky a budete je stylizovat jako dárečky.
  2. Dle toho si obnos peněz připravte. Pokud budete chtít vyrábět svíčky, musíte peníze stáhnout do úzké ruličky a převázat stužkou. Stejně tak čtverec v případě dárečku budete převazovat stužkou.
  3. Vezměte čtvrtku tvrdého papíru a přeložte jej na půl. Na první stránku nalepte ruličky nebo čtverečky třeba tak, jak vidíte na obrázcích. Lepidlo nanášejte výhradně na stužku, nikdy ne na bankovku, t ji nepoškodíte!
  4. Jakmile budete mít nalepeno, dokreslete pomocí fixů detaily – plamínky nad svíčkami, mašličky u dárečků apod.
  5. Do přáníčka pak vepište vlastní text.
zdroj: pinterest.com

Jak darovat peníze k Vánocům

Na Vánoce můžete využít i tipy, které jste mohli vidět výše. Pokud ale chcete darovat peníze jako vánoční dárek stylově, pak pro vás máme nápad.

Peníze v baňce

V různých obchodech jsou již běžně k dostání otevíratelné průhledné baňky, které si můžete sami vyzdobit. Tak co to takhle zkusit s penězi?

Jednotlivé bankovky můžete stočit do ruličky, vložit můžete i drobnější mince. K tomu stačí naaranžovat pár rolniček, nějakou mini baňku, třpytky… A vánoční finanční dárek je hned na světě.

zdroj: whatmommydoes.com

Nápad pro vtipálky

Pokud máte rádi humor, pak i s tím se při darování peněz dá pracovat.

Velká krabice

Ve chvíli, kdy někomu darujete velkou krabici, jistě to nebude vypadat tak, že máte v plánu darovat peníze. Po otevření krabice mohou najít nějakou výplň na dně s obálkou, anebo menší krabici. A v té pak ještě menší krabici… A v té nejmenší pak budou čekat peníze.

Máte nějaké vlastní nápady? Obdarovali jste zajímavým způsobem své blízké? Pochlubte se v komentářích! Nápady budeme do článku dále přidávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *