Bělení zubů doma: jak vybělit zuby přírodní metodou

Kdo by netoužil po zdravých a bílých zubech. Chemické prostředky fungují na bělení zubů docela spolehlivě. Víte však, že existuje i metoda pro přírodní bělení zubů?

Nezoufejte, existuje spousta metod pro bílé zuby, a to s použitím pouze přírodních surovin.

Vyzkoušejte právě ty, které vám přinášíme v tomto článku.

Jaké jsou možnosti bělení zubů

V podstatě existují 3 metody bělení zubů:

 1. Vybělení zubů ve studiu. Jedno takové bělení stojí okolo 10 000 korun. Je to rychlá, ale docela drahá cesta. Navíc s použitím chemie – peroxid vodíku.
 2. Používání bělících pásek. Vyjde vás to na pár stovek, ale je zde použita stejná chemie jako v prvním bodě.
 3. Domácí bělení přírodními surovinami. Patří zde pravidelné čistění či zubní masky. Zuby se čistí pomaleji, ale přírodně a zdravým způsobem.

Právě třetím bodem se budeme zabývat. Bělení zubů přírodní cestou u nás nemá velkou tradici a je to škoda, výsledky jsou více než uspokojující a mnohdy rychlejší, než si myslíme.

Přírodní bělení zubů kurkumou

Přestože se může zdát zvláštní, že žlutá kurkuma zuby bělí, je to tak. Společně s dalšími přírodními bělidly, jedlou sodou a kokosovým olejem, patří mezi nejlepší přírodní metody.

Suroviny pro přírodní zubní pastu:

 • Malá sklenička na míchání a uchovávání pasty
 • Kurkuma
 • Jedlá soda
 • Kokosový olej

Postup výroby zubní pasty z kurkumy:

 1. Do sklenice nasypte kurkumu (zhruba 8 polévkových lžíc).
 2. Přidejte dvě lžíce jedlé sody.
 3. Postupně přidávejte kokosový olej v tekuté formě a míchejte, dokud se neutvoří pasta.
Domácí bělení zubů pomocí pasty z kurkumy.
Zdroj obrázku: askthedentist.com

Pastu uchovávejte v chladničce a používejte zhruba týden. Pokud nestíháte pastu spotřebovávat, použijte menší poměr surovin.

Kurkuma hodně barví, počítejte tedy s tím, že bude kartáček nenávratně zbarven do oranžova. Za zdravý a hezký chrup to však stojí.

Zubní pasta na bělení s aktivním uhlím

Aktivní uhlí je dalším skvělým pomocníkem pro čisté a bílé zuby. Již dlouho se prodává hotový zubní prášek pro bělení. S naším návodem si něco podobného můžete připravit sami.

Suroviny:

 • 35 gramů jedlé sody
 • 1 tableta aktivního uhlí
 • Kokosový olej
 • Esenciální olej (volitelné)

Postup přípravy pasty z aktivního uhlí:

 1. Spojte rozmačkané uhlí a jedlou sodu.
 2. Olej přidávejte, dokud nedocílíte pastovité hmoty.
 3. Přidejte pár kapek vonného oleje. Doporučujeme citrónový či mátu.
Přírodní bělení zubů pomocí pasty z aktivního uhlí.
Zdroj obrázku: thecoconutmama.com

Další způsoby přírodního bělení zubů

Jablečný ocet

Jablečný ocet ničí skvrny od kávy či cigaret. Na druhou stranu díky své kyselosti ničí sklovinu a změkčuje zuby. Stejně jako ostatní druhy octu či citrusové plody. Doporučujeme tedy neužívat každý den a po každém použití vypláchnout pusu čistou vodou.

Ananas

Asi nejsladší metoda přírodního bělení zubů. Vyzkoušejte si rozmixovaný ananas smíchaný s jedlou sodou. Po měsíci užívání byste měli poznat zlepšení svého chrupu. A můžete se vsadit, že vám bude tato pasta chutnat více než ta z jablečného octu.

Citron

Vymačkaný citron do jedlé sody je úžasným domácím pomocníkem pro bělení zubů. Díky své kyselosti však tuto směs používejte maximálně jednou týdně, abyste si neporušili sklovinu.

Kokosový olej

Už jen to, že kokosový olej figuruje v obou receptech na domácí zubní pastu ukazuje, jak je důležitý pro zdravý chrup. Pro prevenci se používá tzv. oil-pulling. Jak na to? Vezměte si 1-2 lžíce oleje do pusy a převalujte 15-20 minut. Poté vyplivněte.

Sůl

Solí si lidé čistí zuby po stovky let. Doplňuje potřebné materiály a obnovuje původní barvu zubů. Na namočený kartáček jednoduše naberte sůl a zuby si jím vyčistěte. Používejte nejlépe himalájskou sůl, která je jemnější.

Doufáme, že vám zmíněné rady pomohou a brzy poznáte příjemnou změnu se zdravými zuby. Dbejte však také na prevenci a omezujte pití kávy, vína, kouření cigaret a podobných surovin, které chrup poškozují.

Jak pečujete o své zuby vy? Podělte se o rady v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *