Jak si pomoci, když vás nářadí přestane poslouchat

Jen málo lidí nemá žádnou zkušenosti s domácími pracemi. Tu a tam je třeba vyměnit žárovku, zatlouct hřebík či opravit kliku u dveří. Na domácí údržbu potřebujete mnohdy nářadí a s tím jsou někdy problémy.

Hřebíky vám neustále padají na zem, šroubky se protáčí a ten prach po vrtání je zase všude. Tomuhle všemu ale můžete zamezit, nebo alespoň minimalizovat škody na minimum.

Zaměřili jsme se na nejčastější problémy při domácí údržbě a vybrali pro vás tipy a triky pro jejich usnadnění. Věříme, že si je oblíbíte.

Problém č. 1- Ztrácející se hřebíky

Když musíte zatlouct více hřebíků do zdi, často si nevíte rady s tím, kde je mít. Dáváte si je do kapes nebo na poličku, třeba právě na tu, na kterou něco přitloukáte. Pak se není čemu divit, že hřebíky létají po celém pokoji.

Zkuste mít hřebíky pohromadě na jednom místě. A to přímo na kladivu. Můžete si pro tyto potřeby pořídit magnetické kladivo a hřebíky díky tomu mít stále po ruce.

Pokud máte doma jednoduché kladivo (jako většina z nás), nemusíte hned připlácet za další. Stačí jen magnet, který na kladívko přilepíte sekundovým lepidlem, a tuto vychytávku můžete používat ještě dnes. Věřte nám, brzy si na to zvyknete.

Kladívko s magnetem, aby se neztrácely hřebíky
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Problém č. 2 – Příliš velký klíč

Ne každý pouhým okem pozná, jaký klíč je zrovna potřeba pro povolení šroubku. Stále vybíráte menší a menší, až nakonec zjistíte, že vlastně ani ten potřebný klíč nemáte?

Naštěstí se tenhle problém dá celkem elegantně vyřešit. Stačí vám k tomu navíc pár kovových mincí. Klíč přiložte ke šroubku, z jedné vnitřní strany naskládejte pár mincí pro zaplnění otvoru, a můžete šroub povolit.

Tenhle trik samozřejmě funguje pouze v případě, že máte klíč větší než je závit šroubku.

Vylepšení klíče pomocí mincí
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Problém č. 3 – Moc velká dírka pro šroubek

Občas se stane, že po několikátém vyvrtání už vám šroubek ve zdi takzvaně „plave“ a nejde zašroubovat. Co teď s tím? Zasádrovat díru nebo ji vyvrtat na jiném místě? Pokud jde o malou dírku, je zde ještě jedno řešení.

Budete potřebovat jednu zápalku. Tu vložte do díry a zkuste šroubek zašroubovat. Mělo by to jít o poznání lépe a bez protáčení.

Dírka po vrtání ucpaná zápalkou
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Problém č. 4 – Všude samý prach od vrtání

Když se vrtá, lítá prach. Většinou uděláte pod každou vyvrtanou dírou pěknou hromádku. Tohle můžete omezit tím, že zároveň při vrtání máte zapnutý vysavač a vše, co odlétá, vysáváte.

Poněkud méně náročné je pod díru nastavit samolepící papírek. Všechen prach dopadne tam a po vrtání můžete papírek jednoduše odlepit a vyhodit.

Pokud vrtáte do stropu, je to ještě jednodušší, prostě na vrták nasaďte prodírkované víko, třeba od aviváže.

Lepící papírek na prachy od vrtání
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Problém č. 5 – Hmoždinka nevleze do díry

Když vrtáte díru pro hmoždinku, nechcete ji udělat moc malou a už vůbec ne moc hlubokou. Proto se většinou stane, že je… malá. Od oka totiž těžce odhadnete, jak hluboko máte vrtat, a nakonec přestanete o pár vteřin dříve, než jste měli.

Řešení je opět poměrně snadné. Před vrtáním přiložte hmoždinku k vrtáku a tam, kde končí, vrták přelepte malou páskou. Můžete také přidělat krátkou gumičku. Teď stačí vyvrtat díru přesně po označení a máte dírku akorát hlubokou.

Naměřte si hmoždinku. než začnete vrtat.
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Problém č. 6 – Opotřebený závit šroubku

Určitě se vám už stalo, že šroub nešel dotáhnout a šroubovák se začal protáčet, až závit šroubku zničil. Co v tu chvíli dělat, když šroubek nejde tam ani zpátky?

Stačí vám k tomu jedna gumička, kterou přiložte na opotřebený závit a skrze ni začněte šroubovat. Doporučujeme takto šroubek vytáhnout a použít místo něj nový.

Opotřebený závit vyřešíte gumičkou.
Zdroj obrázku: youtube.com @5-Minute Crafts MEN

Co říkáte na naše řešení běžných problémů? Máte taky své tipy a triky? Podělte se s námi v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *